علت سرد و گرم شدن اب پکیج گلدیران 

علت سرد و گرم شدن آب پکیج گلدیران با پکیج های دیگر همانند بوتان یا  ایران رادیاتور و یا ایساتیس فرق انچنانی  ندارد اما در مورد موضوع مورد بحث یعنی سرد و گرم شدن اب گرم در پکیج گلدیران متن زیر تمامی علل شایع  این مشکل در پکیج را بازگو میکند :

علت سرد و گرم شدن آب پکیج گلدیران

رسوب گرفتن مبدل ثانویه و سرد و گرم شدن اب پکیج گلدیران 

 

شایعترین علت سرد و گرم شدن آب پکیج گلدیران  : مبدل ثانویه جرم گرفته میگیرد. شاید علت هفتاد درصد سرد و گرم شدن اب در پکیجهای دو مبدله این  مورد باشد. در پکیجهای دو مبدله معمولا بعد از گذشت دو سال از شروع کار پکیج, مبدل ثانویه جرم می گیرد و باید با اسید شستشو داده شود. البته زمان دوسال تقریبی است و به عوامل مختلفی بستگی دارد .

.علت سرد و گرم شدن اب پکیج گلدیران در مبدل ثانویه

نوسان در فشار آب پکیج ورودی واحد ساختمان 

دومین علت شایع  سرد و گرم شدن آب پکیج دیواری   : فشار آبی وارد واحد مسکونی می شود را چک کنید تا نوسان نداشته باشد البته منظورم از چک کردن همان مشاهده با چشم است . 

در بعضی مواقع بدلیل تنظیم نبودن پمپ آب ساختمان اب نوسان زیادی دارد و مرتب فشار اب کم و زیاد میشود  و علت سرد و گرم شدن آب پکیج  هم همین موضوع است. پس اول باید پمپ ساختمان را تنظیم کنید و اگر  باز هم مشکل سرد و گرم شدن را داشتید به سرویسکار پکیج زنگ بزنید 

 

علت سرد و گرم شدن آب پکیج گلدیران

 

سومین علت از علتهای  سرد و گرم شدن اب پکیج دیواری :

سنسور ntc یا همان ترمیستور  ابگرم مصرفی خراب است  که  احتمال ان کم است  کار ترمیستور اعلام دمای اب به برد هست و اگر این مقدار اشتباه به برد اعلام  شود نتیجتا اب پکیج  سرد و گرم  میشود .

 انتیسی پکیج ntc

چهارمین  دلیل سرد و گرم شدن اب پکیج دیواری :

بعضی مواقع زمانی ک شیر اب گرم راباز میکنیم اب به خوبی گرم میشود اما زمانی که  آب را با سرد مخلوط میکنیم اب به جای ولرم شدن  کاملا سرد می شود. در این موارد  میشود گفت اشکال از فلوسوئیچ ( یا فلومتر یا فلورگلاتور)  است.

فلوسوئیچ ابگرم مصرفی و سرد و گرم شدن اب پکیج گلدیران

پنجمین علت سرد و گرم شدن اب پکیج گلدیران :

 فشار آبی  که وارد پکیج دیواری می شود بیش از حد کم است. در نتیجه حرارت اب بلافاصله بالا می رود و سنسور  ntc یا همان ترمیستور اب گرم مصرفی فرمان قطع شعله را می دهد. و این روند مدام تکرار میشود و در نتیجه این  علت سرد و گرم شدن اب پکیج  را سبب می شود .

دلیل سرد و گرم شدن اب پکیج گلدیران

 ششمین دلیل  سرد و گرم شدن اب پکیج دیواری ترمیستور انتیسی شوفاژ :

 سنسور ntc یا ترمیستور شوفاژ مشکل دارد. هرچند که این اتفاق به ندرت اتفاق می فتد اما ترمیستور شوفاژ ( این به تجربه برام ثابت شده است ) می تواند باعث ایرادهای عجیب و غریب در پکیج دیواری بشود از جمله سرد و گرم شدن اب پکیج

انتیسی شوفاژ پکیج ntc

علت هفتم سرد و گرم شدن اب پکیج دیواری گلدیران  :

شعله بلند دستگاه تنظیم نیست. این مورد بیشتر در هنگامی بروز می کند که فشار آب گرم نسبتا کم باشد .نشانه آن هم این است ک آب به اندازه کافی گرم می شود دما به سرعت به بالای ۶۰ می رسد . و دستگاه برای چند لحظه خاموش میشود .

  خرابی فن یا پرشر فن در پکیج گلدیران دلیل خطای e3 پکیج گلدیران   است .

البته هر گونه عدم تنظیم شعله ممکن است علت سرد و گرم شدن آب پکیج شود  یعنی حتی اگر فشار اب هم زیاد باشد ولی به خاطر تنظیم نبودن شعله اب پکیج سرد و گرم میشود .

روشن و خاموش شدن شعه و سرد و گرم شدن اب پکیج

علت هشتم سرد و گرم شدن اب پکیج دیواری . خرابی پرشر فن  :

 پرشر فن خراب است.و قطع و وصل میکند.یعنی پرشر اب گاهی در ابتدای فرمان درست عمل میکند اما با روشن شدن شعله و افزایش حجم شعله قطع میشود. به همین علت اب سرد و گرم میشود به ندرت اتفاق می افتد . ولی محتمل است . البته اگر پرشر به طور کامل خراب شود باعث بروز ارور E3  پکیج گلدیران می شود

پرشر فن پکیج  و سرد و گرم شدن آب پکیج گلدیران

علت نهم سرد و گرم شدن اب پکیج دیواری :

مبدل اصلی یا مبدل اولیه جرم گرفته است .البته این مورد فقط در دستگاهای دو مبدل اتفاق می افتد ( یا بهتر بگویم فقط در دستگاههای دو مبدله است که جرم گرفتن مبدل اولیه باعث سرد و گرم شدن آب میشود وگرنه در دستگاه تک مبدل رسوب گرفتن علایم دیگری دارد ). زمانی که مبدل اولیه جرم می گیرید به تبع ان گردش سریع آب و تبادل حرارتی مختل می شود و سنسور ntc شعله را قطع می کند در نتیجه همین علت سرد و گرم شدن آب پکیج می شود .
در زیر تصویر مبدل اصلی پکیج را می بینید

مبدل اصلی پکیج و علت سرد و گرم شدن اب پکیج

علت دهم سرد و گرم شدن اب پکیج دیواری گلدیران  :

پمپ PUMP ضعیف شده است . یا سرعت پمپ روی حالت کند تنظیم شده است . البته در عمل این مورد هم کمتر اتفاق می افتد تا باعث سرد و گرم شدن اب پکیج شود . البته این مورد فقط  در پکیجهای دو مبدله اتفاق می افتد زیرا در پکیجهای تک مبدل پمپ درگیر نیست 

پمپ پکیج

دلیل یازدهم سرد و گرم شدن اب پکیج دیواری :

 در دستگاهایی که با فلومتر کار میکنند خرابی فلومتر و اشتباه اعلام کردن دبی احتمال این مورد هم بسیار کم هست . ( به تجربه همچین چیزی را در پکیج ندیدم و تنها یک احتمال روی کاغذ است که میتواند علتهای سرد و گرم شدن باشد ) ( نمایندگی ایران رادیاتور )

 

علت سرد و گرم شدن آب پکیج گلدیران 

 چرا اب پکیج گلدیران سرد و گرم میشود؟